Асоціація фермерів пропонує виключити фермерів із претендентів на придбання земель сільськогосподарського призначення

За словами заступника Голови Держземагентства України Миколи Калюжного, понад дві тисячі пропозицій та зауважень до законопроекту “Про ринок земель” надійшли від експертів, фахівців земельної сфери, громадських організацій, пересічних громадян.

«Значна частина з них стосується вимог до покупців земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, Асоціація фермерів та приватних землевласників пропонує виключити фермерів із претендентів, що матимуть право на придбання земель сільськогосподарського призначення, – зазначив М.Калюжний у виступі під час “круглого столу” на тему “Реалізація земельної реформи. Пропозиції щодо доопрацювання законопроекту “Про ринок земель”, що відбувся сьогодні в інформаційному агентстві “Укрінформ”. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

За словами М.Калюжного, така, на перший погляд, парадоксальна пропозиція впливової громадської організації має серйозне підґрунтя. Напередодні відкриття ринку земель значно побільшало поспіхом зареєстрованих фермерських господарств. Але, переважна більшість з них існують лише на папері. За висновками експертів, вони створені для масової скупки земель, зловживань та спекуляцій. Таке пожвавлення лжефермерів стало можливим після нещодавньої лібералізації чинного законодавства стосовно спрощеної процедури реєстрації фермерських господарств.

Тому, за словами Миколи Калюжного, застереження представників цієї громадської організації будуть неодмінно враховані в роботі над законопроектом. Заступник Голови Держземагентства під час виступу на “круглому столі” висловив припущення стосовно того, що ця радикальна пропозиція трансформується і народним депутатам буде запропоновано запровадити обмеження щодо надання права на придбання земель сільськогосподарського призначення фермерським господарствам, заснованим до 1 січня 2011 року або взагалі виключити фермерські господарства з переліку осіб, які можуть купувати землю, прирівнявши їх до фізичних осіб.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене