Аграрії просять Азарова зменшити орендну плату за землю

Аграрний союз України, "Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" та Асоціація фермерів та приватних землевласників України просять уряд переглянути коефіцієнт нормативно-грошової оцінки землі сільськогосподарського призначення. Таке звернення керівники цих організацій озвучили сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент УНН.

Відповідно до документа, постановою Кабінету міністрів від 31 жовтня 2011 нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення підвищена на 75,6%. За оцінками сільськогосподарських асоціацій, середня нормативна грошова оцінка після індексації в Україні перевищила 20 тис. гривень за гектар.

Експерти підрахували, що якщо в минулому році сільгоспвиробники сплатили 6 млрд грн орендної плати, то в цьому році їм необхідно буде заплатити як мінімум 10,5 млрд грн.

"Як наслідок дії зазначених факторів та при середній врожайності в 2012 році 16-18 ц/га за несприятливих погодних умов , собівартість виробництва зерна в поточному році становить 1800-2000 грн/т, при цьому реалізують свою продукцію сільгоспвиробники у межах 1500-1700 грн/т. негативна економіка виробництва зерна може, при кредитуванні на рівні 20-25%, може призвести до подальшого згортання виробництва", - йдеться у заяві асоціацій.

Як повідомлялося, постанова Кабміну "Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" вступило в силу з 1 січня 2012 року.

Відповідно до змін, до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням коефіцієнта індексації), застосовується додатковий коефіцієнт 1,756.


Запам'ятати мене