А.Ліссітса: земля на ринку має коштувати 12-15 тис грн/га

Президент Асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса вважає, що мінімальна ціна на землю сільськогосподарського призначення при запровадженні ринку землі має бути 12 тисяч гривень за гектар. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

"Як на мене, державою має бути зафіксована нормативно-грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення. І справа в тому, що вони зафіксували цю вартість, але вона прив’язана винятково до оренди землі, а не до ринку землі як купівля та продаж. Тому що влада заявляє, що не буде ринку як такого", - зазначив експерт.

А.Ліссітса вважає, що на сьогоднішній день мінімальна грошова оцінка гектара землі має бути на рівні 12 тисяч гривень. "Яка існує ситуація на ринку? Якщо одна компанія купує в іншої компанії, наприклад, то вона платить зазвичай компанії за гектар землі, так званий, "вхідний квиток". На сьогоднішній день цей вхідний квиток десь сягає у кращому випадку 300-500 доларів", - розповів він.

Тому, за його словами, це та ціна 500 доларів, яку на сьогодні готові платити інвестори для того, аби зайти у цей сегмент ринку і отримати через 3-4 роки позитивний результат.

"Це означає, як на мене, що ціна землі має бути не нижче ніж 12 тисяч гривень за гектар. Можливо її можна підняти до 14 тис. Але якщо справді говорити про ефективний ринок землі і поставити 50 тис за гектар, то це нікого не задовольнить. Тобто, сьогодні приблизно ціна має бути на рівні 12-15 тис. грн за гектар", - переконаний А.Ліссітса.


Запам'ятати мене