Нардеп про базу оцінки ФДМУ: Як свиня на коня схожа ця «система» на PROZORRO

Як свиня на коня схожа ця «система» на PROZORRO. Незважаючи на всі заяви чиновників ФДМУ значно більше вона нагадує ВІДРОДЖЕННЯ схем "тендерної мафії", - пише у Фейсбук нардеп Віктор Галасюк.

Пряма мова:

Можливо ви пам'ятаєте, ще у 2016 під час голосування "бюджетного пакету" я з голосу "збив" поправку, якою намагались протягнути монопольно-корупційну схему в оцінці. Тоді вдалося.
Але у 2018 винахідники цієї афери все ж знайшли як скористатись лазівками в податковому законодавстві (ст. 172 ПК)...
Ідея взагалі-то світла - запровадити ЄДИНУ БАЗУ ЗВІТІВ ПРО ОЦІНКУ МАЙНА для запобігання заниженню податкових платежів. Але числені звернення професійних асоціацій та громадських організацій до нас з Олегом Ляшком свідчать про те, що ділки від влади використали її як ширму.
Що ж відбулось насправді?
Запроваджена, по суті, примусова "послуга", яка надається під егідою держави приватною компанією-монополістом за великі гроші. Результати ж оцінок майна надалі приховують від суспільства. Тобто замість ефективної системи нагляду і контролю в сфері оцінки у Фонді Держмайна створили корупційну годівницю?
1) КОМЕРЦІЙНА МОНОПОЛІЯ.
Фонд Держмайна авторизував лише один електронний майданчик «ОЦІНКА.online». Його оператором є не державне (що було б цілком логічно), а приватне підприємство «ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТМЕНТ».
2) НЕЗАКОННІ ПОБОРИ.
Доступ до єдиної бази звітів про оцінку зробили платним - 390 грн за кожне звернення, незважаючи на те що Постанова КМУ № 358 від 21 серпня 2014 року вимагає забезпечити оцінювачам “безоплатний та безперешкодний доступ”.
3) КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ.
«ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТМЕНТ» є не тільки монопольним оператором єдиної бази звітів про оцінку майна, а й оціночною компанією, що створює прямий конфлікт інтересів.
4) ПРИВАТНИЙ ГАМАНЕЦЬ. 390 грн за кожне звернення до бази, за оцінкою експертів, виллється у 600-800 МЛН ГРН/РІК! І це не податок чи адмінзбір, які підуть до бюджету... Це кошти, які комерційна фірма-монополіст щороку збиратиме до приватного гаманця з оцінювачів, нотаріусів та громадян, які є їх клієнтами.
5) ОБМЕЖЕНИЙ ДОСТУП.
Чому дані практично всіх державних реєстрів відкриті для суспільства, а інформація єдиної бази звітів про оцінку майна закрита? Мабуть тому, що справжнім завданням "Оцінки.Online" є не запобігання заниженню податків в країні, а створення корупційної приватної годівниці!
Ми з Олегом Ляшком звертаємось до уряду, АМКУ, ГПУ, НАБУ та СБУ щодо ретельного вивчення цієї ситуації та ліквідації протизаконної комерційно-монопольної схеми!


Запам'ятати мене