На Прикарпатті у людей незаконно забирають землі

Земельне беззаконня на Прикарпатті. Гуцули втрачають гектари своїх земель, а загарбники залишаються безкарними. А все тому, що за ними гроші та столичні високопосадовці - запевняють люди.

Кілька років тому 6 мешканців села Буковець приватизували землі, які успадкували від діда-прадіда. Кожний по 2 гектари. Згодом двоє власників, свої ділянки продали так званому інвестору, повідомляє Телеканал новин „24”.

\"Прізвище людини не буду вказувати, але власником земельної ділянки є громадянин Донецька\", - каже селищний голова с. Буковець Мирослав Матаржук.

Горе-інвестору 4-х гектарів землі виявилось замало і він почав захоплювати сусідські ділянки.

\"Він мені запропонував продати ділянку. Я йому сказав, що не продаю. Він каже, я тебе огорожу 3-метровим парканом. Будеш вертольотом літати у свою ділянку. А тепер повністю захватив ділянку\", - розповідає мешканець села Іван Могорук.

На захоплених землях донецький товстосум ще й незаконно розпочав масштабне будівництво. Будівельники працюють майже цілодобово.

\"Посадка для вертольота. А хто це будує, ми не знаємо. Ми тут 4-5 день. До Там нам дали на це все місяць\", - каже працівник, який будує вертолітний майданчик Михайло.

Окрім вертолітного майданчика земельний завойовник без усіляких дозволів на чужій ділянці встановив ще й електричний траснформатор.

\"Я підійшов до того Петра Івановича, який себе називає інвестором. Він казав, що вони роблять площадку для підстанції. Я кажу, а чому ви робите на нашій землі. Він каже, бо тому що це наша ділянка. Йому встановили межі 100 метрів вище, а він захотів тут. І зняли нашу огорожу і собі зробили огорожу\", - скаржиться мешканець села Андрій Колімбровський.

Стежину, якою місцеві та туристи мандрували до урочища \"Писаний камінь\", донецький також перекрив.

\"Коли прийшов сезон ягід та грибів, то тут виставили огорожу, написали приватна територія довкола і ходили зі собаками і відганяли людей, щоб не збирали малину. Не давали води напитися до джерела, теж собаку нагнали І забрали у людей останнє. Забрали у людей останнє: забрали землю, заробіток і все\", - бідкається мешканець села Андрій Колімбровський.

Селяни звернулись до контролюючих органів. Та місцева прокуратура своїм рішенням їх приголомшила. Приватизацію земель селянами вона визнала не дійсною.

\"Є порушення при виділенні землі, бо не прописані межі населених пунктів. Ми звернулись з позовом про визнання державних актів не дійсними та їх анулювати. Щодо будівництва, то ніяка площадка не будується. 10 на 20, то будується ангар для машин\", - переконує заступник прокурора Івано-Франківської обл. Володимир Дем’яник.

Відгукнулись лише обласні депутати, які створили тимчасову комісію.

\"Всі звернення людей до місцевих органів влади до силових структур та до органів місцевої прокуратури-не приводять ні до якого результату. Ще від червня місяця немає відповіді силових структур на заяви від тих людей\", - каже депутат обласної ради Ігор Шумега

До листопада обранці обіцяють селянам з`ясувати усі обставини справи аби повністю вирішити земельний конфлікт.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене