Мінагрополітики: У 2012 році має запрацювати прозорий ринок землі

Одним із завдань Міністерства аграрної політики та продовольства України на 2012 рік є впровадження ринку земель. У процесі підготовки законопроекту «Про ринок земель» до другого читання до Верховної Ради надійшли тисячі пропозицій та зауважень, які наразі обробляються. Проте для реформування всього аграрного сектору необхідно ухвалити ще низку нормативних документів. Про це 11.05.2012, на засіданні Ради Аграрного союзу України, заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Закон передбачає низку основних положень, зокрема про те, що землею сільськогосподарського призначення володітимуть виключно українці, а її площа не може перевищувати 100 га. Також для попередження спекуляцій буде встановлена висока відсоткова ставка державного мита на повторний продаж землі у розмірі 100% нормативної грошової оцінки земельної ділянки в перші три роки після укладання договору купівлі-продажу. Що ж до оренди землі, то вона буде обмежена 10% від площі сільгоспугідь на території району», – повідомив Олександр Сень.

Планується, що цього року буде завершено створення єдиного державного кадастру. Для цього в усіх регіонах створюється відповідна матеріальна база і ведеться наповнення кадастру даними. Мінагрополітики також вживає заходів для усунення дублювання повноважень між Держземагентством і Центром державного кадастру.

«Ми працюємо над тим, щоб зменшити термін оформлення та знизити плату за адміністративні послуги для громадян України та юридичних осіб. Розмежування повноважень Держземагентства та Центру державного кадастру сприятимуть цьому», – зазначив заступник Міністра.

Також для впровадження ринку земель необхідно прийняти Закон «Про ґрунти та їх родючість», який найближчим часом буде розглядатися у парламенті, Закон «Про продовольчу безпеку», який доопрацьовується у ВРУ.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене