Межі земельних ділянок будуть закріплюватися новими межовими знаками

Державне підприємство “Центр державного земельного кадастру” уклало угоду з переможцем конкурсу ТОВ “Інвестеко” на виготовлення 50 млн. пластмасових межових знаків за 4,9 мільярда гривень. Підрядник упродовж п’яти років доставлятиме 27 філіям ДЗК необхідну кількість знаків як і передбачено на даний час графіком, який буде уточнюватись відповідно до потреб та замовлень. У такий спосіб землевпорядники унеможливлюють виникнення дефіциту у цих виробах та зводять нанівець незручності, які з цим пов’язані, повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Переможець конкурсу надав сертифікат відповідності санітарно-гігієнічним нормам та технічні умови. Власне, новий межовий знак складається з чотирьох деталей. І залежно від умов та потреб може встановлюватись на землі, на дорозі та будівлі. Кожна складова частина межового знака містить металевий маркер, що матиме унікальний індивідуальний номер, штрих-код. Перемістити такий знак непросто, якщо навіть він буде встановлений в ґрунті, остільки він має спеціальні розпірки. Коштуватиме він 98 гривень за одиницю.

Досі належного порядку у виготовленні знаків не було. Землевпорядники та землекористувачі встановлювали дерев’яні, інколи бетонні стовпчики, або ж металеві стрижні, які були недовговічними і їх легко було перемістити, що призводило до непорозумінь, численних земельних спорів. Із запровадженням нових унікальних, з індивідуальними номерами межових знаків буде наведено належний порядок, чіткий облік. Досі на практиці акти прийому-передачі межових знаків підписувалися, документи оформлювалися, але фактично межі земельних ділянок встановлювалися лише формально, тому що такі знаки були здебільшого недовговічними. Віднині межі земельних ділянок будуть чітко закріплюватися новими межовими знаками і якщо не назавжди, то принаймні на довгі роки.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене