Кияни все більше обирають передмістя, всі інші українці - міста

Кияни покидають столицю. Задушливі квартири і затори змінюють на приміський ландшафт. Найбільш популярні ділянки - розміром до 10 соток. Натомість справа честі для приїжджих - придбати житло в мегаполісі. А в регіонах перебиратися за місто не модно. Однак дешевшати земля не буде.

Попит на нерухомість у передмісті постійно зростає, але грошей у клієнтів так само не багато. Тому майже 80% покупців беруть наділи від 6 до 20 соток. Під Києвом популярний Вишгородський, Житомирський напрямок та Ворзель. Ціни змінювати не будуть ще роки 2-3. Для підвищення немає ажіотажу, а ще знижувати вартість невигідно власнику.

\"Зависит от того, насколько будут банки кредитовать это все, а на сегодняшний день банки начинают кредитовать неждвижимость в городах, земельные участки их сейчас не интересут. Их можно понять: очень большие невозвраты идут именно по земельним участкам\", - пояснює телеканалу UBR Віктор Нєсін, голова об’днання консультантів з нерухомості.

У регіонах затребуване передмістя Одеси – 5-6 тисяч за сотку, Харківщина – до 2 тисяч, Дніпропетровщина і Львівщина, де за сотку просять – 2-2,5 тисячі умовних одиниць. Але клієнтів мало. Якщо до кризи на кожного рієлтера припадало до півсотні угод, то нині навпаки.

\"Года 4 назад желание приобрести себе участок за городом подкреплялось финансовыми возможностями. На сегодняшний день желание осталось, а с деньгами крайне сложно\", - зауважив Олександр Рубанов, голова спілки фахівців з нерухомого майна.

Як варіант, можна підшукати ділянку за кордоном. Наприклад, в Італії та Франції поблизу великих міст наділ у 6 соток обыйдеться від 15 тисяч євро, в передмісті Мадрида – 8 тисяч. У нас найдорожчі ділянки - в 30-кілометровій зоні від столиці.

Найдешевший регіон Київщини Переяслав-Хмельницький. Тут сотка коштує від тисячі доларів. Але всі відчайдушно торгуються. Є угоди, коли знижки доходять до 20% від затребуваної вартості.

UBR


Запам'ятати мене