Кличко спробує переконати суд в тому, що землю під будівництво президентського вертолітного майданчика виділили незаконно

Лідер партії «Удар» Віталій Кличко оскаржив будівництво вертолітного майданчику для Президента на столичних схилах Дніпра. Про це повідомляє прес-служба партії «УДАР».

За словами керівника юридичного супроводу партії Валерія Карпунцова, від лідера партії подано позов до Окружного адміністративного суду міста Києва для визнання протиправним і скасування Рішення Київради від 28.12.2010 року №525/5337, згідно з яким ТОВ «Амадеус Ко» отримала в оренду на 25 років земельні ділянки площею 2,18 га на Парковій дорозі у Печерському районі столиці.

Земельна ділянка для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури була виділена з порушенням норм чинного законодавства. Крім того, Київрада не врахувала інтересів територіальної громади міста, і самостійно внесла зміни до діючого Генплану та Програми розвитку зеленої зони, дозволивши перевести вказану ділянку з земель рекреаційного призначення до території земель транспорту. Внаслідок чого на земельній ділянці, яка була виділена поза конкурсом, виключно для будівництва транспортної інфраструктури, побудували кількаповерхову будівлю. Крім президентського вертолітного майданчика там планують розмістити розважальні об'єкти, хоча законодавство забороняє виділяти землю поза конкурсом для розважальних центрів.

Карпунцов звернув увагу на те, що вказана територія належить до особливо цінних – земель історико-культурного призначення. “Вона є культурним надбанням столиці, тож право користуватися нею має територіальна громада міста. Тому, щоб не порушувати права територіальної громади, не порушувати норму закону на користування пам’ятками культури та участь у культурному житті, владі необхідно було забезпечити громадське обговорення. Крім того, слід врахувати, що ці землі відносяться до території пам’ятки історії і ландшафту місцевого значення, тому держава має забезпечити збереження таких об’єктів, відповідно до Конституції”, - зауважив представник “УДАРу”.

Також Карпунцов нагадав, що цим будівництвом стурбована не лише громадськість, але й міжнародна спільнота, у Комітеті з всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликають українську владу ввести мораторій на будівництво висотних будівель на схилах Дніпра. “Керуючись усіма вищезазначеними аргументами, лідером партії «УДАР» було прийняте рішення звернутись до Окружного адміністративного суду міста Києва з відповідним позовом” - повідомив Карпунцов.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене