Хмельниччина: Обласний Держгеокадастр знову у центрі скандалу

Жителі кількох сіл Хмельниччини звинувачують його керівництво обласного Держгеокадастру у земельних махінаціях. А саме роздачі державних наділів у їхніх населених пунктах невідомим людям. Натомість селян залишають без гарантованих гектарів. Із плакатами «Припиніть геноцид села» та «Злочинна олігархія остогидла» обурені люди пішли прямісінько у кабінет керівника Держгеокадастру в області.

Про це повідомляє Поділля-центр.

Жителі Староушицької селищної ради пікетують Головне управління Держгеокадастру в області. Вимагають повернути у власність землі тамтешнього спецгоспу. На цьому державному підприємстві місцеві селяни працювали роками. Коли ж воно припинило роботу, просили землю роздержавити та розпаювати між тими, хто на ній працював. Та у Держгеокадастрі їм відповіли - не можна. А вже через кілька місяців обласні земельники таки розпочали розпаювання державної землі. Але не між селянами.

Анатолій ТИМЧУК - Грушківський сільський голова:

«Доки не ліквідоване до кінця державне підприємство, цю землю неможливо віддати комусь у власність. Виходить, що селянам, які працювали, не можна, а невідомо яким особам можна. Майже 400 особам одним днем були погоджені накази».

Без землі залишилися і жителі Колодіївки Китайгородської тергромади. Тамтешні наділи теж почали роздавати невідомим людям - кажуть селяни.

Юрій БЕЗРОДНИЙ - голова Китайгородської об’єднаної тергромади:

«Неодноразово наші люди писали заяви і завозили їх в Держгеокадастр. Були нашим людям відмови. Лише було 38 дозволів. Але до цього часу документація не виготовлялась і люди не отримали земельні ділянки».

Із єдиною вимогою - скасувати всі дозволи на виготовлення проектів відведення землі, селяни пішли одразу у кабінет начальника обласного Держгеокадастру Василя Василенка. Щоправда майже всі питання адресували не йому, а попереднику - Олександру Вжешневському.

Що ж до видачі дозволів немісцевим особам, то пан Вжешневський каже - все законно.

Олександр Вжешневський - заступник начальника ГУ Держгеокадастру в області:

«Заяви поступали на наше районне відділення. Заяви обробилися. Ніяких питань з приводу того, що це земля колгоспів-радгоспів не було. Заяви відповідали чинному законодавству».

А от юристи запевняють, усі 800 заяв, які погодив Держеокадастр, ніщо інше як махінація.

Віктор ХУДНЯК - начальник Головного територіального управління юстиції в області:

«За оперативною інформацією всі ці люди, перед тим як отримати цю власність, пішли до нотаріуса і надали право на продаж цієї землі від їхнього імені. Це говорить про те що є ціль не просто отримати цю землю, а щоб земля потрапила в одні руки назавжди. – хто підписував усі ці дозволи? - Вжешневський».

Наразі цією справою займаються правоохоронці. Відкрито кримінальне провадження. Прокуратура області вже подала матеріали справи до суду з вимогою скасувати всі накази Держгеокадастру.Запам'ятати мене