Гриценко: Хтось вже нагострив вуха і хоче скупити усю землю

«Прості громадяни, навіть фермери, що працюють на землі, не мають достатньо коштів для її купівлі після запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Її скуплять ті, хто має «шалені» гроші», - заявив в ефірі Кіровоградської ТРК голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

За його словами, усі соціологічні опитування показують, що 70-90% громадян виступають проти земельної реформи.

«Ключова причина – недовіра до влади, - вважає Гриценко. – Вперше людей обманули у 1992 році. Тоді за одну ніч вони втратили всі свої заощадження і дотепер не можуть їх отримати. Вдруге обманом стала приватизація державних підприємств. Таку саму несправедливість від влади люди очікують і сьогодні», - розповів він.

Голова «Громадянської позиції» впевнений, одразу після введення ринку земель до України приїдуть «хлопці з Єнакієвого, Росії, Британії, Китаю та скуплять її».

«Під час парламентських слухань земельної реформи лише одна людина виступила на її підтримку, а відповідний законопроект все одно внесли на розгляд Верховної Ради. Це означає, що хтось уже нагострив вуха і хоче ту землю скупити, - вважає Гриценко. - Вона не потрібна їм, щоб підняти українське село. Для них важливий лише швидкий прибуток від вирощування рапсу чи соняшнику», - пояснив він.

Водночас голова «Громадянської позиції» наголосив, замість того, аби вести дискусії про запровадження чи не запровадження приватної власності на землю, сьогодні треба дбати про інші речі. Зокрема він рекомендує впровадити нормальний суд, який би захищав будь-яку власність, нормальні контрольні органи, що не ламатимуть через коліно фермерів, ввести інститут довгострокової оренди на 49 чи 99 років, щоб це право можна було здати в якості застави в банк і отримати кредит.

«І лише тоді, коли відновиться довіра людей до влади, можна буде говорити про ринок землі. Інакше це буде не ринок і навіть не базар, а цинічна скупівля усіх земель кількома сім’ями», - підкреслив Гриценко.

www.grytsenko.com.ua


Запам'ятати мене