Голова Держземагентства боротиметься з корупцією, бюрократією і тіньовими схемами у земельній сфері

Суспільство має знати, що суть земельної реформи і в тому, щоб ліквідувати нескінченні черги, мінімізувати паперову тяганину і ходіння громадян по кабінетах, не допустити хабарництва та здирництва, - зазначив 19 липня в Одесі під час спілкування з журналістами за підсумками робочої поїздки щодо проведення роз’яснювальної роботи стосовно запровадження ринку землі Голова Держземагентства України Сергій Тимченко, повідомляє прес-служба Держземагенства. За словами Тимченка, нині найважливіше - боротьба з корупцією, бюрократією і тіньовими схемами у земельній сфері. Саме таке завдання поставив Президент Віктор Янукович.

Крім того, він наголосив: нещодавно прийнятий закон \"Про Державний земельний кадастр\" - це величезний крок назустріч цивілізованому суспільству і шлях до високих технологій. Єдина автоматизована система кадастру знижує ризик людського фактора, відокремлюючи чиновника від людини, зводячи до мінімуму їхнє спілкування. З набуттям чинності цим Законом громадяни зможуть вирішувати земельні питання, пов\'язані з кадастровою інформацією, за принципом \"єдиного вікна\", а головне - в найкоротші терміни.

Зокрема, Сергій Тимченко зазначив, що сьогодні більшість тіньових схем із землею пов\'язані з обходом мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Прийняття закону \"Про ринок землі\" і зняття мораторію відразу ж ліквідують ці схеми. Щоб попередити нові махінації і спекуляції на ринку землі законопроектом передбачається низка заходів. Йдеться про кількісне обмеження на володіння землею; необхідність надання декларації про доходи з метою показати законне походження грошей, а також високе мито при перепродажі землі в перші 10 років.

Робота Державного агентства земельних ресурсів України, а також його територіальних органів стане максимально прозорою і зрозумілою. Кожна людина, яка звертається до земельних органів, зможе переконатися на власному досвіді у високому рівні обслуговування громадян, - сказав на завершення Сергій Тимченко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене