До кінця року інвесторам остаточно відкриють легальний і прозорий доступ до української землі

Під час виступу на Українському інвестиційному саміті в Grange St Paul’s Hotel у Лондоні Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив, що до кінця цього року земельне законодавство України очікують дуже серйозні зміни, спрямовані на більш ефективне залучення сільськогосподарських і несільськогосподарських земель в економічний оборот. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Зокрема, очільник земельного відомства розповів представникам світового бізнесу про те, що, йдеться, насамперед, про законодавче врегулювання порядку проведення земельних аукціонів, які дозволять купувати вільні земельні ділянки несільськогосподарського призначення та права оренди сільськогосподарських і несільськогосподарських земель на відкритому конкурентному ринку, що остаточно відкриє інвестору легальний і прозорий доступ до української землі.

«Передбачається і законодавче врегулювання питань консолідації сільськогосподарських земель в єдині інвестиційно привабливі та зручні для обробки масиви. Ініціювати таку консолідацію зможуть як власники землі, так і орендарі. На першому етапі консолідація буде тільки добровільною, а її об'єктами стануть лише сільськогосподарські угіддя, які знаходяться у приватній власності. Надалі інститут консолідації буде адаптований до європейської практики. Відповідні консультації інтенсивно проводяться нами з голландськими партнерами», – зазначив Сергій Тимченко.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене