До 20% українських земель можуть опинитись під контролем іноземців – чиновник

Земельна реформа є дуже важливою і цей закон приймати треба, але не треба поспішати з реалізацією цієї реформи, адже це може викликати великі проблеми в державі. Про це ефірі \"5 каналу\" сказав голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Леонід Козаченко, передає УНН.

\"Земельна реформа є дуже важливою. З одного боку вона несе в собі величезний позитив про який ми говорили упродовж останніх 15 років і сама по собі ця реформа запізнилась, тому що без реалізації такої реформи ми не зможемо забезпечити сільське господарство довготривалим фінансуванням\", - зазначив Л.Козаченко.

В той же час він наголосив, що з приводу цієї реформи відбувається дуже багато протестів, адже люди бояться прийняття цього закону та його можливих наслідків. Сьогодні, на думку Л,Козаченка, мало фермерів мають достатньо коштів, щоб купувати землю у великих обсягах. Взагалі досить мало людей в Україні зможуть купувати землю, але, в той же час, вони не зможуть її обробляти, а купуватимуть лише з метою перепродажу. Тому, за словами чиновника, рано чи пізно може виникнути ситуація, що до 20% українських земель можуть опинитись під контролем іноземців.

\"Треба не квапитись з реалізацією цієї реформи, але приймати закони треба… Йдеться про те, що треба ефективно використати цей актив і під нього залучити велике фінансування. Ми не зможемо за рахунок держави знайти кошти для того, щоб модернізувати сільське господарство \", - наголосив Л.Козаченко.

Водночас він додав, що якщо земельна реформа запрацює з 1 січня, то можливо виникнення проблем.

УНН


Запам'ятати мене