Держземагентству пропонували за 5 млрд перерахувати координати всіх земельних ділянок

Державному агентству з земельних ресурсів пропонували за 5 млрд грн перерахувати координати всіх земельних ділянок.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

«Відкритість Держ¬земагентства приводить і до певних курйозів: поряд з небайдужими громадянами та чесними професіоналами з’явилася і плеяда паніковських, які то нав’язливо просять мільйончик на нову наукоподібну літературну творчість, то пропонують за п’ять мільярдів (!) бюджетних гривень перерахувати координати всіх земельних ділянок у нову, раніше пролобійовану ними систему. Я ставлюся до таких людей з іронією. Просто вони все не можуть звикнути, що колишні часи вільних розпилів бюджетних коштів у Держземагентстві безповоротно минули», — пише С.Тимченко.

Коментуючи нинішню ситуацію в земельній сфері, глава Держземагентства підкреслив: «Найменше хотілося б нарікати на попередників і багатіти заднім умом. Ситуація така, яка є, і шукати шляхи виходу з неї нам потрібно сьогодні».

За його словами, свій варіант вирішення проблем Держземагентство бачить у повній публічній відкритості головного земельного відомства України для громадян, професійних співтовариств і ЗМІ, залучення до вирішення найбільш гострих і складних проблем кращих фахівців-практиків з усіх куточків країни, народних депутатів і нормопроектувальників з Верховної Ради, інтелектуальних лідерів професійних об'єднань, талановитих, не відірвалися від розуміння життєвих реалій вчених.

«Перший досвід публічної відкритості вже почав давати досить позитивні результати: ефективно функціонує суспільна комісія з участю представників провідних ЗМІ, яка контролює погашення заборгованості з видачі державних актів у регіонах, розроблено й ухвалено інноваційний за змістом закон «Про державний земельний кадастр», розробляється підзаконна нормативна база його функціонування, врегульовано порядок розробки проектів організації сівозмін та впорядкування угідь, розроблено й передано на розгляд Верховній Раді законопроекти про спрощення порядку надання земельних ділянок, спрощення порядку встановлення меж населених пунктів, кардинальну зміну (спрощення) порядку розмежування земель державної та комунальної власності» , — пише С.Тимченко.

Крім того, за його словами, виконана колосальна робота з розробки, широкого громадського, професійного обговорення й доопрацювання законо¬проекту «Про ринок земель», завершується створення сучасного програмно-апаратного комплексу ведення державного земельного кадастру.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Сергія Тимченка «Ви отримали спадщину ...».

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене