Держземагентство розраховує на розблокування аукціонів з продажу земель уже у цьому році

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних аукціонів)” № 10231. Його ініціатором виступив народний депутат України Володимир Толстенко. Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.

Питання проведення земельних аукціонів з продажу ділянок державної та комунальної власності та прав оренди на них багато років залишалося не врегульованим. Згідно із Земельним кодексом України, торги повинні були відбуватись за процедурою, встановленою законом. Нині це питання на законодавчому рівні так і не врегульовано.

Крім того, відсутність законодавчо визначених засад продажу через аукціони земельних ділянок державної або комунальної власності змусило місцеві органи влади шукати вирішення цієї проблеми в межах своєї компетенції. Багатьма міськими радами було прийнято власні порядки продажу комунальних земель на відкритих торгах. Але, з юридичної точки зору ці порядки, певною мірою, суперечать вимогам чинного законодавства, результати торгів легко можуть бути оскаржені у судах.

Така ситуація призводить до значних ризиків – юридичних, економічних, політичних, особистих – для усіх сторін торгів з продажу земельних ділянок державної або комунальної власності.

Голова Держземагентства України Сергій Тимченко неодноразово заявляв про необхідність якомога швидше вирішити цю проблему. “Відповідні норми були закладені у законопроект “Про ринок земель”. Однак його прийняття відтерміновано. Тому прийняття окремого закону є актуальним і вкрай необхідним. Законопроект дозволить покращити стан земельних відносин та надати їм більшої прозорості, відкритості та адекватності, чим сприятиме розвитку національної економіки, підвищенню рівня довіри громадян до держави, а головне надасть можливість уже у цьому році отримати мільйони гривень для потреб місцевих громад”, – зазначив з цього приводу керівник земельного відомства.

Цей законодавчий акт у разі його ухвалення сприятиме збільшенню надходжень від продажу та передачі у користування земельних ділянок державної та комунальної власності на конкурентних засадах, а також стимулюватиме розвиток економіки, поліпшуватиме інвестиційний клімат та надасть можливість громадянам та суб’єктам господарювання безперешкодно придбати і вільно розпоряджатися земельними ресурсами.

Крім того, ухвалення законопроекту також дозволить покращити стан виконання судових рішень, що пов’язані зі зверненням стягнень на земельні ділянки, чим забезпечить більш повну реалізацію права на судовий розгляд протягом розумного часу. Висока деталізація процедур проведення земельних торгів дозволить кардинально зменшити рівень корупції у процесі розпорядження землями державної та комунальної власності.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене