Держземагенство спрощує процедури щодо оформлення земельних питань

Держземагентство проводить активну роботу щодо спрощення різних процедур, що стосуються оформлення земельних питань. Технологічно сам процес проведення комплексу землевпорядних робіт та складання проекту землеустрою не є складним та трудомістким. Однак люди чекають рішення тривалий час через проблему погодження землевпорядної документації відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. В більшості районів комісії з погодження не працюють за принципом «єдиного вікна», повідомляє Урядовий портал.

«До 1 грудня Держземагентство, як і всі міністерства та відомства, має виконати план реалізації Програми реформ Президента України на поточний рік», - акцентував увагу керівників органів земельних ресурсів України на нараді керівник земельного відомства Сергій Тимченко.

Зокрема Голова Держземагентства нагадав, що одне з найважливіших завдань - проведення дерегуляції економіки, створення сприятливого інвестиційного клімату у країні.

Сергій Тимченко звернувся з проханням до інших міністерств, причетних до роботи комісій з погодження землевпорядної документації, привести свої нормативні акти, що стосуються регулювання земельних відносин, відповідно до Земельного кодексу. А також не включати до затвердженого переліку будь-які інші документи і виставляти додаткові вимоги, крім тих, які передбачені в Земельному кодексі.

Нещодавно, 3 листопада, до порядку денного Верховної Ради було внесено розроблений Держземагентством законопроект щодо скорочення строків відведення земельних ділянок для містобудівних потреб. Прийняття цього закону дасть можливість скоротити у 2-3 рази кожний з етапів оформлення земельної ділянки, а максимальний строк оформлення зазначеної документації зі землеустрою не буде перевищувати тридцяти днів з моменту укладання договору. В 2011 році Держземагенством був переглянутий перелік робіт, які підлягають ліцензуванню. Замість 31-го зараз ліцензується тільки 2 види – землевпорядні та землеоціночні роботи. Крім того, розпочалися роботи з третього виду - видача ліцензій на проведення земельних торгів.

При видачі та переоформленні відповідних ліцензій запроваджено принцип «єдиного вікна», тобто визначена відповідальна особа за прийом і видачу документів та відведено окреме приміщення для їх прийому.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене