Чим більше обмежень, тим менша ціна землі, - Фурса

Якщо Україна буде вводити ринок землі, то можна запровадити різноманітні обмеження. Чим більше обмежень, тим менша ціна землі. Якщо ми дозволимо її купляти всім, разом з іноземцями, – тоді ціна буде найвища. У такому випадку звичайні селяни отримають найбільшу користь.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса, повідомляє ZIK.

«У всіх країнах світу є ринок землі, крім Куби, Венесуели, Північної Кореї, Зімбабве. Ми бажаємо рівнятися на ці країни? Чотири країни в світі не мають ринку землі і п’ята – Україна. Це правда, можете перевірити. Стосовно світового капіталу, який прийде і нас поглине, то чомусь капітал не прийшов, а хліб вже дорогий. Капітал прийде, врожаї стануть більші і для гривні буде більша підтримка. Більше врожаїв – означає дешевий хліб», – зазначив Фурса.

За його словами, після створення ринку землі, світовий капітал не зайде в Україну зразу ж і не скупить всі землі.

«І коли кажуть, що земля – це найбільший ресурс, то це було у 19 ст., зараз найбільшим ресурсом є люди. І земля чим далі, тим менше буде вартувати, бо вже є вертикальний агробізнес. Якщо і зайдуть якісь іноземці, то їх буде недостатньо для того, щоб підштовхнути цей бізнес до якогось розвитку», – переконаний інвестиційний банкір.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чи можна знайти компроміс у продажах землі, обмеживши можливість її купівлі іноземцями, пан Фурса сказав, що, звісно, це можна зробити.

«Коли ви вводите ринок, ви самі можете вводити обмеження. Але чим більше обмежень, тим менша ціна землі. От і все. Якщо ви допускаєте всіх разом, з іноземцями, ціна буде найвища. Питання в тому, чи бажаємо ми максимізувати вартість землі звичайного селянина», – прокоментував гість програми.Запам'ятати мене