Агрофірми незадоволені законом про ринок землі

Великі оператори аграрного ринку України критикують прийнятий в першому читанні закон «Про ринок землі».

Про це заявив голова Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса під час прес-конференції в Києві, передає ГолосUA.

За його словами, держава вирішила повністю змінити аграрну політику всередині країни.

Так, як зазначив А. Ліссітса, якщо раніше держава не втручалася в діяльність сільгоспвиробників, і навіть надавала їм невеликі дотації, то зараз аграрна політика країни стає підконтрольною державі.

Експерт підкреслив, що, за останні 10 років, в Україну зайшли великі агрофірми, які почали інвестувати велику кількість грошових коштів. Однак цим законом, як зазначив А. Ліссітса, Україна повертається до фермерських господарств, які не будуть в змозі інвестувати в розвиток технологій.

За його словами, відповідно до закону, максимальна площа землі «в одні руки» становить 100 гектарів, а оренда не повинна перевищувати 6 тисяч гектарів, в той час, як великі агрофірми орендують десятки тисяч гектарів і вкладають в їхній розвиток сотні мільйонів гривень.

Він додав, що законом також вводиться державний оператор на ринку землі у вигляді Земельного банку, проте, незрозумілі його функції і неясно, за рахунок чого він буде функціонувати.

LAND-UKRAINE.com


Запам'ятати мене