А.Кінах: законопроект про ринок землі на цій сесії парламенту ухвалений не буде

Народний депутат України від фракції Партії регіонів Анатолій Кінах вважає, що законопроект про ринок землі має мало шансів для ухвалення у другому читанні та в цілому на цій сесії Верховної Ради. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

"Немає сумніву, що Україна дуже багато втрачає через відсутність у нашій державі цивілізованих, прозорих, на основі міжнародних стандартів земельних відносин і ринку землі в цілому", – наголосив А.Кінах.

Політик нагадав, що за його прем’єрства у 2001 році був ухвалений Земельний кодекс. І вже 10 років минуло з часу його ухвалення, а сьогодні ще діють чисельні мораторії на продаж землі. Усім треба зрозуміти, наголосив він, мораторій не захищає землю, а це все перетворюється на "корупційний дах" тіньового ринку землі, від цього багато втрачає економіка й наше суспільство.

"Тому потрібно прискорювати формування цивілізованих земельних відносин. Я підтримую цей напрям. Але необхідно формувати комплекси та системний підхід, включаючи перехідні періоди. Над законопроектом про ринок землі точаться дуже серйозні дискусії. І наші головні зауваження сформульовані так, що, по-перше, треба не допускати руйнації вже тих агроструктур, особливо вертикально-інтегрованих компаній, які є вже міжнародними акціонерними компаніями, установлення обмежень з обсягу оренди землі відповідно до території тієї чи іншої області. Також має бути заборона продажу землі с/г призначення іноземним громадянам", – зазначив депутат.

За словами А.Кінаха, є серйозні зауваження до так званого земельного банку. У тому варіанті проекту закону, який був запропонований, це означало монополію, квазіприватну державну структуру. І експерти, зауважив він, наполягають, щоб у цьому напрямі була сформована здорова конкуренція.

"Тобто, політична воля щодо прийняття закону про ринок земель є, але це не повинно бути поспіхом. Це має бути системний комплексний закон, який дасть можливість сформувати в Україні умови прозорої ринкової конкуренції та сучасні земельні відносини. Також він повинен бути підкріплений низкою інших законів… Політична воля є, але треба діяти не поспіхом, а формувати такі умови, щоб це було основою довгострокового розвитку економіки України й аграрного комплексу", – вважає президент УСПП.

На уточнення кореспондента, чи можна очікувати, що законопроект про ринок землі ухвалять у другому читанні наприкінці травня або в червні, А.Кінах відповів: "Імовірність такого варіанту дуже мала. Цей законопроект вимагає ще дуже серйозного доопрацювання. Я думаю, що на цій сесії цей законопроект має дуже низькі шанси бути прийнятий у цілому".


Запам'ятати мене