11% громадян продадуть свої ділянки після відкриття ринку с/г земель

11% громадян планують продати свої ділянки після відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомив на нараді-семінарі в Івано-Франківську з питань запровадження ринку землі заступник голови Державного агентства земельних ресурсів України Микола Калюжний.

\"Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, проведеними Академією наук, 11% громадян понесуть свої землі продавати\", - сказав він.

За словами М.Калюжного, \"11% - це майже 3 млн. га, які будуть зразу викинуті на ринок\".

Він вважає, що потрібно переконати цих людей не продавати свої ділянки, оскільки земля в Україні недооцінена.

М.Калюжний прогнозує, що протягом перших двох років запровадження ринку с/г земель 1 га коштуватиме 600-800-1 тис. дол, зате потім – зростатиме.

\"Якщо у перший рік отримаємо 10-11% трансакцій, якщо ще будуть покупці, то у наступні роки, з досвіду країн, які проводили земельну реформу, максимум 2-3% трансакцій проводяться земділянками сільськогосподарського призначення. Будуть викидатися невеликі ділянки, невеликі площі і ціна буде тільки зростати\", - пояснив він.

М.Калюжний навів приклад країн ЄС, де 1 га землі коштує до 15 тис. євро.

\"Ми повинні роз’яснити людям, що бігти і продавати свою земельну ділянку за безцінь не варто\", - наголосив заступник голови Держземагентства.

УНН


Запам'ятати мене